Menu

Stokta Var

Kırık Ayna Coğrafyamızdan İzler – Şefik Sevim

 25,00  18,50
Kategoriler: , Etiketler:
Açıklama

Kırık bir aynanın parçası gibi dağılmış olan coğrafyamıza yapılan ziyaretlerden yola çıkarak kaleme alınan bu eser, ümmetin türlü renklerini bağrında yetiştiren kendi coğrafyamıza ait hikâyelerden kesitler sunmaktadır.
Eğitimci Yazar Şefik Sevim bu eseri ile coğrafyamıza ayna tutarken kardeşliği, dayanışmayı, paylaşmayı yeniden inşa edecek yola da ışık tutuyor.
“Hayırlı bir hareketliliğin kayıt altında tutulması, bir anlamda kendi emeğimize karşı bir nezakettir. Kendi gözleminizle elde ettiğiniz sosyal bir tespit, bir anlamda sonraki kuşağın elini güçlendiren bir imkâna dönüşebilmektedir. Yaşananları kayıt altına alma hassasiyeti, yer ve zamana bağlı olarak karşılaşılan bir olayın farklı zaman ve bölgeler açısından tecrübeye dönüşümünün sağlanması açısından da önemlidir.

Belli programlar çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz seyahatlerimizin kitaptaki sıralamasını en eski tarihte yapılan seyahatlerden başlayarak kronolojik sıra gözetmeyi uygun bulduk.
Kendi kişisel tecrübelerim gibi görünen bu seyahatler aslında ümmetin türlü renklerini bağrında yetiştiren kendi coğrafyamıza ait hikâyeden bir kesit sunmaktadır. Umarım kişisel tezkiratı ifade eden bu notlar, Müslüman zihinlerin ‘coğrafya bilincini’ canlı tutmaya mütevazı bir katkı sunar.”