Menu

Stokta Var

Hurriyya – Grup Yürüyüş

 20,00  15,00
Kategoriler: Etiketler:
Açıklama

2005’te “Umuda Yürüyüş” ve 2009’da “Adanış Günü” adlı albüm çalışmalarından sonra uzun süredir üçüncü albüm hazırlıkları içinde olan Grup Yürüyüş, nihayet “Hurriyya” ile dinleyicilerinin karşısına çıktı.

Ekin Prodüksiyon tarafından yayınlanan “Hurriyya” adlı albüm coşkulu içeriğiyle dikkat çekiyor. Albüm için zengin bir orkestrayla çalışan Grup Yürüyüş, eserlerinin çoğunu başta Suriye olmak üzere İslam coğrafyasında diktatörlere karşı ayaklanan halklara ithaf ediyor.

13 eserden oluşan albümde eserlerin çoğunun söz ve müziği Grup Yürüyüş’ün kendisine ait. Ayrıca Ali Emre, Serdar Bülent Yılmaz, Haşim Ay ve cezaevinde tutuklu bulunan Atavi O. Erdemir’in de sözleri bulunuyor. Şair Ali Emre ayrıca iki şiirini albümde bizzat seslendirmiş. Müziği Kofia’ya ait bir eser de Grup Yürüyüş yorumuyla dinleyicilerine bu albümle ulaşıyor. Albümde iki Arapça ve bir de Kürtçe eser bulunuyor.

Güçlü koro okumalarının yanı sıra farklı vokal denemelerinin öne çıktığı albümün altyapısı da dinamikliğiyle dikkat çekiyor. Hurriyya albümünde farklı müzik tarzlarından tınıların yer alması ayrı bir zenginlik olarak dikkat çekiyor.

Ortadoğu’da yaşanan ayaklanmalar ve özellikle Suriye’de yaşanan kıyıma karşın ortaya konan kesintisiz direnişin ağırlıklı yer aldığı albümde Mavi Marmara ile ilgili de iki eser bulunuyor. Mavi Marmara şehitlerine ithaf edilen eserlerin yanı sıra Uludere katliamına yönelik bir ağıt ve Peygamberimize ithafen yazılmış bir eser bulunuyor.

Albüme YouTube üzerinden ulaşmak için tıklayınız.

Albümü dijital olarak satın almak için tıklayınız